Přihlaste se a využijte web naplno TIPYNAVYLETY.NET »

Už jste někdo projel ZOO ve Dvoře Královém v autě?

 

NápovědaFórum » ZOO  

+ přidat příspěvek
Už jste někdo projel ZOO ve Dvoře Královém v autě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 10:57 Žena zvedavka [3] - Příroda – Ani omylem.
ZOO Dvůr Králové jsem navštívila mnohokrát - je nejblíž. Za mého dětství to byla bombastická ZOO, ale to je pryč. Ok, mají tam safari hotel, lenoši tam mohou autem vjet až ke zvířatům... Vadí mi, že je ZOO přímo zaplavena stánky s různými kýčovitými cetkami. Ono by to snad i stačilo u vchodu a východu.. Jasně, že něco na památku dětem koupím, ale nemusí mít ty pouťoviny na očích během celé prohlídky ZOO.
Pojedu tam, až mi někdo řekne, že to je všechno jinak.
Naopak se mi nikdy moc nelíbila ZOO v Brně. Byla jsem tam před 2 lety - moc se mi nechtělo.., ale žasla jsem. Brňáci jí vyšperkovali, je krásná, vřele doporučuji, spadla mi z ní čelist. Taktéž ZOO v Olomouci - tu nyní považuji za jednu z nejkrásnějších. A Praha? Krásná, bohatá ZOO. Ano. Ale.. Měli by jí přestěhovat, v záplavové zóně ZOO nemá co dělat. Vím, investovali do ní hříšné peníze.. A budou investovat dál, protože při další povodni jim to tam voda zase spláchne.. Chudáci zvířata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 08:23 Lucie
Nejeli jsme, jsme proti ježdění po ZOO autem. Vstupné stojí 230 kč pro dospělého a pokud se nechcete účastnit této trapárny, je Zoo najednou dost malá. A nezachrání to ani to, že to tam mají hezké. Jezdím tam od mala každý rok a byla jsem opravdu zklamaná. Místo hezké procházky ke lvům, kterou jsme šli pokaždé, vás pustí jen k surikatám, kde vjíždí řidiči... řidič vjede, zastaví, vystrčí ruku s foťákem a je nasranej, že tam stojí lidi a nemůže fotit... popojížděním to zasmradí tak že je tam nedýchatelno. Nevidíte nosorožce, žirafy, zebry... vše je jen pro návštěvníky co jsou líní chodit pěšky. Rozhodně tam dlouho nepojedu... a to pro mě Zoo ve Dvoře byla vždy nejhezčí Zoo v ČR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 12:07 Žena sivon [9] - Příroda – Safari?
Tak jsme se také byli podívat v ZOO a následně i do safari. Ale přestože jsme měli možnost jet autem (dávají "vježděnku" zadarmo ke vstupence), raději jsme si připlatili za autobus. Pokud bych stála o popojíždění v koloně, stačí D1.

Tohle tedy opravdu nebyl dobrý počin. Návštěvníci v autech se často chovají dle očekávání jako hovádka, zastavují uprostřed cesty a tím blokují a zdržují ostatní, buší do oken či karosérií aut, aby na sebe zvířata upozornili a dokonce jsme viděli magora, co hladil zebru.
Myslím si, že zvířatům tento dopravní ruch neprospívá a velmi je stresuje, například žirafy odmítají přejít z výběhu přes silnici na louku.
Naopak velmi musím poděkovat řidiči autobusu - podal velmi poutavý výklad k jednotlivým zvířatům a věděl, kde je ve výběhu najít. Z autobusu je také nestovnatelně lepší výhled díky jeho výšce.
Jinak ráno v ZOO je nádherné, bez množství návštěvníků, úžasný zážitek byl ve stanu vodních(jen) ptáků, kde jsme byli první a na většinu chovanců jsme si mohli téměř šáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2011 19:44 Pogona
Jendá se o "Holečkovinu" a bejkárnu prvního kalibru. Za tohle bych milou paní ředitelku odvolal ihned. Je to naprostá kravina a blbost, jezdit po Zoo autem. Ve zprávách se pak divíme, že jako národ tloustneme. Ale dnes je doba taková, že rodinka ráno hupsne do auta, zastaví u "mekáče" kde až do auta dostanou hranolky, pak popojedou na benzinku s obsluhou, kde jim naplní nádrž a zajedou do Zoo - a nevytáhnou paty z auta,....... Ten kdo Zoo projel, není normální. Negativních aspektů je více ( hluk, smog, stres zvířat,.... ), ale holt, zvítězil managerský program a ze Zoo ve Dvoře se pomalu stává velký byznys, bez vztahu ke zvířatům. Fuj :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 17:50 Muž Renča [11] - PřírodaRe: Sorensen
Taky si myslí,že je to vhodné jen do Afriky a ne do malé ZOO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 12:40 Sorensen – Já jsem zásadně proti tomu jezdit po ZOO autem.
Já jsem zásadně proti tomu jezdit po ZOO autem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2011 10:21 Muž Renča [11] - Příroda
Bohužel ne.Někdo je pro auta a někdo zase proti.Ukáže to čas,jak to bude vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2011 12:36 HWS
jo potlesk

Zpět na obsah sekce ZOO Přidat příspěvek • Zobrazeno 84x


© TIPYNAVYLETY.NET - http://tipynavylety.net/forum/7?r=8