Přihlaste se a využijte web naplno TIPYNAVYLETY.NET »

Výlety

 

Výlety » Akvárium Krčínův důmNápověda 

cz Jihočeský kraj - Třeboň

Akvaristika

Akvárium Krčínův dům patří mezi výstavy společnosti Zámecká akvária. Tato společnost vznikla na podnět Mgr. Jiřího Rachfalíka, který se věnuje prakticky celý život akvaristice a teraristice. Byl autorem mj. výstavy tuzemských sladkovodních ryb v Národním muzeu ( r. 1996). Počátkem nového tisíciletí přišel s myšlenkou výstav studenovodních ryb v prostorách hradů a zámků. Zámecká akvária již vystavují například na Slezskoostravském hradě v Ostravě, na zámku Orlík, na zámku Sychrov, a od loňského roku i v Třeboni.

Akvárium zaujme jistě nejen odbornou a laickou veřejnost, ale i děti. Pro ty nejmenší je připraven Dětský koutek s možností malování po zdi nebo na papír. A jistě tušíte, co zde děti nejraději malují: ryby.

Na závěr je dobré dodat, že společnost Zámecká akvária dohlíží na vytvoření optimálních životních podmínek vystavovaných živočichů; dbá předpisů jak Evropské Unie, tak i národních.

Adresa: Krčínova

Otevírací doba: Dospělí 35,– Kč * Děti, studenti, důchodci 25,– Kč * Rodinné (2 dospělí + 1 dítě) 80,– Kč * Rodinné (2 dospělí + 2 děti) 100,– Kč * Hromadné dospělí (min. 15 osob) 30,– Kč / osobu * Hromadné děti (min. 15 osob) 15,– Kč / osobu

WWW: www.trebonsko.cz/…

GPS: 49.0027 N, 14.7705 E

Vložil: postakul (06.03.2011)

Přidat vlastní fotky z výletu Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Výlet absolvoval postakul dne 06.03.2011 - 90%

od června: denně: 9 – 18 hodin

Zajímavosti v okolí
Náhled Výlet Kategorie Spokojenost
Lužnice RozvodíLužnice Rozvodí

cz Třeboň

Jihočeský kraj

Řeky100%
TřeboňTřeboň

cz Třeboň

Jihočeský kraj

Města80%

Přejít na starší výlet Přejít na novější výlet
 

© TIPYNAVYLETY.NET - http://tipynavylety.net/vylety/200-akvarium-krcinuv-dum