Přihlaste se a využijte web naplno TIPYNAVYLETY.NET »

Výlety

 

Výlety » Zoo HodonínNápověda 

cz Jihomoravský kraj - Hodonín

ZOO

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města, na samotném okraji lužních lesů jižní Moravy. Rozkládá se na sedmi a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. Zatímco původní zookoutek v době svého vzniku v roce 1976 čítal jen několik málo domácích nebo běžně chovaných exotických zvířat, dnes jich návštěvník může spatřit na pět set ve sto padesáti druzích.

Pro zpříjemnění pobytu dětí v areálu je vybudováno také několik dětských hřišť s nejrůznějšími atrakcemi a velmi oblíbený kontaktní koutek s výběhy domácích zvířátek. Hned při vstupu do zahrady je prodejna suvenýrů, ke zvýšení komfortu návštěvníků pak slouží dva bufety s posezením. Přes veškerou modernizaci si však hodonínská zahrada, která se může pyšnit řadou vzácných odchovů a chovem sedmdesáti ohrožerných druhů světové fauny, dokázala zachovat původní přírodní ráz.

Adresa: U Červených domků 3529

Otevírací doba: DUBEN AŽ ŘÍJEN 9.00 – 19.00
LISTOPAD AŽ PROSINEC 9.00 – 19.00

Email: zobrazit

WWW: www.zoo-hodonin.cz

Telefon: +420 518 346 271

GPS: 48.8638 N, 17.1057 E

Vložil: krejča (06.03.2011)

Upravil: Rex (19.11.2011)

Přidat vlastní fotky z výletu Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Výlet absolvoval EMSI dne 20.09.2015 - 90% skoro jasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 21°C

Ďalšia návšteva v malej pohodovej mestskej ZOO

Přejít na předchozí Přejít na novější
Výlet absolvoval EMSI dne 28.07.2012 - 90% jasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 30°C

Super malá, rodinná ZOO nenápadne ukrytá na okraji mesta. Ideálne pre rodinky s deťmi.

Přejít na předchozí Přejít na novější
Výlet absolvoval Sony dne 01.07.2011 - 80% zataženo, mrholení  slabý nebo mírný vítr

V Hodoníně bydlím a protože jsem už nějaká Zoo projela (př.: Lešná, Brno) tak myslím, že naše Zoo se k těm kvalitním moc nepočítá. Za hodinu máte celou Zoo projítou - co nemůžu naší Zoo vytknout je výběh ke kozím a ovečkám, krásný pavilon šelem, akvárium a opic (u papoušků je to trochu slabší). Tato Zoo určitě stojí na výlet pro lidi z okolí co tu ještě nebyli, ale je to Zoo na jeden vstup a stačí (cena není zrovna nízká).

Výlet absolvoval krejča dne 06.03.2011 - 90%

Pro motoristy: Zoo Hodonín se nachází na severozápadním okraji města Hodonína, ve čtvrti zvané Bažantnice, u silnice I. třídy č.55 Břeclav – Uherské Hradiště. Parkoviště je bezplatné a je umístěno cca 200 metrů od vstupu do zoo. Parkovaní přímo před vstupem do zoologické zahrady je zakázáno. Pro nemotoristy: Od vlakového a autobusového nádraží se do naší zoo dostanete podchodem pod vlakovým nádražím směrem do Bažantnice. Chůze trvá 20 – 30 minut Použít však můžete i městskou autobusovou linku se zastávkou u vlakového nádraží směr Bažantnice. Autobus jede do zastávky Bažantnice II, odkud se pěšky do zoo dostanete asi za pět minut.

Zajímavosti v okolí

Zatím žádné - přidat vlastní zajímavost


Přejít na starší výlet Přejít na novější výlet
 

© TIPYNAVYLETY.NET - http://tipynavylety.net/vylety/202-zoo-hodonin