Přihlaste se a využijte web naplno TIPYNAVYLETY.NET »

Výlety

 

Výlety » Rozhľadňa na MarháteNápověda 

sk Trenčínský kraj - Nitrianska Blatnica

Rozhledny

Turistická rozhľadňa na 758 m n.m. vysokom vrchu Marhát v pohorí Považský Inovec bola vybudovaná v roku 2008, obcami združenými v Mikroregióne pod Marhátom, predovšetkým starostami obcí a občanmi.
Rozhľadňa je vysoká 17 m a ponúka ďaleký rozhľad zasahujúci tri samosprávne kraje - Nitriansky, Trnavský a Bratislavský. Scenéria pohľadu je na Považský Inovec, Tribeč, Vtáčnik, Biele Karpaty, od Galanty cez Nitru, Topoľčany, Partizánske, Bánovce n/Bebravou, Nováky a od Tematína po Devín.
Je prístupná z viacerých strán, od obce Hubina (Piešťany, Moravany), Bojná, Vozokany, Lipovník, Nitrianska Blatnica, čo tvorí náučný chodník, riadne značený.
Rozhľadňu sa podarilo zrealizovať hlavne vďaka prednostovi Obvodného úradu v Topoľčanoch - Ing. Jozefovi Vančovi, Mikroregiónu pod Marhátom, ale hlavne starostom obcí Vozokany - Jozefovi Kucharovičovi, Radošina - Ing. Františkovi Šugrovi, Nitrianska Blatnica - Mgr. Michalovi Tomanovi, Lipovník - Dušanovi Turčanovi, Šalgovce - Tiborovi Púčekovi.
Projekt rozhľadne vyhotovil Ľubomír Bečka. Realizáciu stavby vykonali Pavol a Miloš Vančoví za pomoci Júliusa Fulku a Vladimíra Fulku. Základy stavby zhotovila firma Hula.
Poďakovanie patrí Lesom SR a generálnemu riaditeľovi Ing. Jozefovi Minďášovi, riaditeľovi odštepného závodu Prievidza Ing. Jozefovi Spevárovi, riaditeľovi odštepného závodu Smolenice Ing. Miroslavovi Vrábelovi a Ing. Jaroslavovi Masarykovi.
Stavbu podporili OZ Marhát, Turisti z Piešťan a z Topoľčian a veľký podiel na náučnom chodníku mala RRA Topoľčiansko. Prístrešky pre turistov vyhotovil Vlastimil Šiška.
Všetkým treba poďakovať.

Otevírací doba: Non-stop

WWW: www.nitrianskablatnica.sk/…

GPS: 48.591 N, 17.9742 E

Vložil: EMSI (05.08.2012)

Přidat vlastní fotky z výletu Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Výlet absolvoval EMSI dne 05.08.2012 - 95% jasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 31°C

Pohodová vychádzka z veľkej časti lesom. Žiadne prudké stúpania a dobre značená turistická značka. Najväčším problémom je ale neoznačenie presnej polohy rozhľadne nejakou separátnou značkou. Z rozhľadne je super výhľad na všetky strany.

Přejít na předchozí Přejít na novější
Zajímavosti v okolí
Náhled Výlet Kategorie Spokojenost
Rotunda JurkoRotunda Jurko

sk Nitrianska Blatnica

Trenčínský kraj

Církevní stavby95%
PrieľačinaPrieľačina

sk Hôrka nad Váhom

Trenčínský kraj

Přírodní rezervace99%
Čertova pecČertova pec

sk Radošina

Nitranský kraj

Jeskyně90%
Útulňa MedvedicaÚtulňa Medvedica

sk Hrádok

Trenčínský kraj

Kempy a tábořiště100%
Hradisko KostolecHradisko Kostolec

sk Ducové

Trnavský kraj

Zříceniny80%

Přejít na starší výlet Přejít na novější výlet
 

© TIPYNAVYLETY.NET - http://tipynavylety.net/vylety/304-rozh%C4%BEadna-na-marhate