Přihlaste se a využijte web naplno TIPYNAVYLETY.NET »

Výlety

 

Výlety » zámek NelahozevesNápověda 

cz Středočeský kraj - Nelahozeves 27751

Zámky

Zámek Nelahozeves, jedna z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách, leží 35 km severně od Prahy na levém břehu řeky Vltavy. Dnes se zde nachází
významná část rodových Lobkowiczkých sbírek, Zámecká restaurace a prodejní galerie.

Zámecká expozice
Stálá zámecká expozice Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů je souborem dvanácti dobových pokojů, které detailně ilustrují život vlivné šlechtické rodiny v Čechách v 19. století. Interiéry inspirované dobou 10. knížete z Lobkowicz, Ferdinanda Zdenka (1858 – 1938), představují pánskou a dámskou ložnici, jídelnu, hudební pokoj, rodinnou kapli a knihovnu, v níž jsou vystavovány ukázky vzácných knih a rukopisů z Lobkowiczké knihovny.

V přijímacím salónu je vystaven vzácný nábytek zdobený technikou pietra dura společně s obrazy starých mistrů – Jana Brueghela staršího, Petera Paula Rubense, Paola Veroneseho a Paniniho. Dvě místnosti, dekorované nábytkem z paroží, trofejemi a dalšími předměty, jsou věnovány zbraním a lovu, který byl neodmyslitelnou součástí společenského života šlechty. Poutavé nahlédnutí do každodenního života české šlechty a zámeckého prostředí završuje portrétní galerie členů rodiny od 19. století po současnost.

Soukromé akce
Elegantní zámecké prostory, včetně Rytířského sálu a malebného nádvoří, jsou ideálním místem pro firemní a společenské akce nebo svatby.

Antonín Dvořák
Pod zámkem se nachází rodný dům Antonína Dvořáka. Dnes je jeho součástí expozice věnovaná životu a dílu tohoto velkého českého hudebního skladatele, spravovaná Národním muzeem.

Otevírací doba: Zámek Nelahozeves je otevřen od 1. dubna do 31. října.

Pondělí: zavřeno

Úterý – Neděle: 9:00 - 17:00 (poslední prohlídka vychází v 16:00).

Prohlídka zámecké expozice trvá přibližně 50 minut a je ji možné absolvovat pouze v doprovodu průvodce. Maximální počet osob v jedné skupině je 20.

Email: zobrazit

WWW: www.zameknelahozeves.cz/

Telefon: 315 709 111, 315 709 121

Vstupné: Prohlídka s českým výkladem: Dospělí: 95 Kč Děti, studenti a senioři: 50 Kč Prohlídka v cizím jazyce: Dospělí: 250 Kč Děti, studenti a senioři: 170 Kč Prohlídka s cizojazyčným textem: (text je dostupný v AJ, FJ, NJ, IJ a RJ) Dospělí: 120 Kč Děti, studenti a senioři: 60 Kč

GPS: 50.2611 N, 14.3013 E

Vložil: Nelahozeves (08.02.2013)

Přidat vlastní fotky z výletu Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Výlet absolvoval Nelahozeves dne 08.02.2013 - 100%

příjemný výlet pro rodiny s dětmi, nedaleko od Prahy

Zajímavosti v okolí
Náhled Výlet Kategorie Spokojenost
OkořOkoř

cz Okoř

Středočeský kraj

Hrady100%

Přejít na starší výlet Přejít na novější výlet
 

© TIPYNAVYLETY.NET - http://tipynavylety.net/vylety/384-zamek-nelahozeves