Přihlaste se a využijte web naplno TIPYNAVYLETY.NET »

Výlety

 

Výlety » Výstava šatů a prádla ze stříbrného plátnaNápověda 

cz Praha kraj - Praha

Výstavy

UNIKÁTNÍ VÝSTAVA FILMOVÝCH KOSTÝMŮ A PRÁDLA V CENTRU CHODOV

Centrum Chodov už dnes zákazníkům představí unikátní „Výstavu šatů a prádla ze stříbrného plátna“ uznávané kurátorky a autorky filmových výstav Jany Sommerové. Návštěvníci si mohou nejen prohlédnout kostýmy, ale i spodní prádlo z populárních filmů české kinematografie, jako jsou například Postřižiny, Rozmarné léto či oblíbených pohádek Hrátky s čertem a Princezna se zlatou hvězdou. Výstava bude zahájena odpolední slavnostní vernisáží, které se zúčastní i Limonádový Joe, Karel Fiala, a potrvá až do 14. dubna. Celý měsíc mají navíc facebookoví fanoušci Centra Chodov možnost v rámci zábavné filmové soutěže vyhrávat lákavé ceny.

Centrum Chodov připravilo pro zákazníky exkluzivní čtyřtýdenní výstavu spodního prádla a filmových rekvizit, která bude zahájena 14. března v 17 hodin. Tato jedinečná expozice představí spodní prádlo, krinolíny, korzety, župany, pánské obleky, dámské róby či večerní toalety a další rekvizity z oblíbených českých filmů zapůjčených ze soukromých sbírek a filmových studií Barrandov. Návštěvníci budou mít šanci obdivovat úchvatné kostýmy a zajímavé rekvizity z filmů jako Rozmarné léto, Adéla ještě nevečeřela, Ema Destinová, nebo Limonádový Joe opatřené doprovodnými fotografiemi a texty filmového historika Pavla Taussiga. Součástí výstavy jsou také exponáty ze soukromé sbírky spodního prádla herečky a výtvarnice Ivy Hüttnerové. Vernisáž proběhne na Čtvercovém náměstí v Centru Chodov a zúčastní se jí také filmový historik Pavel Taussig, Karel Fial či Iva Hüttnerová. Slavnostním zahájením, které vyvrcholí módní přehlídkou kostýmů, diváky provede moderátor Petr Vondráček.

„Našim cílem je, aby si zákazníci centra kromě světových nákupů odnesli vždy také něco navíc. Proto připravujeme atraktivní doprovodný program, jehož součástí jsou také zajímavé výstavy. Roku 2010 jsme naše návštěvníky pozvali do pohádkové říše díky exkluzivní výstavě populární nejen v České republice, ale také v Německu ‚Jak se oblékají pohádky‘. Letos na tuto úspěšnou akci navazujeme další unikátní výstavou filmových kostýmů a rekvizit, které byly doposud k vidění jen na stříbrném plátně. Věřím, že zákazníky potěší,“ řekla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.
Celý měsíc mohou navíc zákazníci na facebookovém profilu centra vyhrávat hodnotné ceny v tematicky laděné soutěži. Zábavný program je čeká i v samotných prostorách centra, kde se v rámci výstavy mohou o víkendech vyfotit ve filmovém fotokoutku.

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz nebo na www.facebook.com/centrumchodov.

Otevírací doba: 14.3.- 14.4.2013
Centrum Chodov

WWW: vystavakostymu.centrumchodov.cz/

Vstupné: zadarmo

GPS: 50.0310233 N, 14.5079361 E

Vložil: PhoebeAdel (15.04.2013)

Upravil: Rex (17.04.2013)

Přidat vlastní fotky z výletu Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Výlet absolvoval PhoebeAdel dne 12.04.2013 - 90%

Navštívila jsem tuto výstavu, která probíhala v Centru Chodov a byl to pro mě zážitek. Chtěla jsem hlavně vidět kostýmy ze Smrt krásných srnců režie: Karel Kachyňa rok: 1986 Ota Pavel, nejprve novinář a rozhlasový reportér, který se zabýval sportem a životními osudy, mnohdy značně krkolomnými, našich sportovců, se posléze stal i velmi uznávaným beletristou. Zásluhu na tom měly především povídkové knížky Smrt krásných srnců a Jak jsem potkal ryby, v nichž jsou hlavními postavami jeho tatínek s maminkou a dva starší bratři, strejda Prošek, krásná paní hostinská z hospody U rozvědčíka, ale především čarokrásná řeka Berounka, v čase spisovatelova dětství ještě plná ryb. Ota Pavel, který se nedožil zfilmování svých próz, se vyznal: „Dnes už vím, že mnoho lidí nejde jen za rybou, ale chtějí být sami jak v dávných dobách, chtějí ještě slyšet volání ptáka a zvěře, chtějí slyšet padat podzimní listí…“ Režiséru Kachyňovi se podařilo poezii Pavlových próz adekvátně vyjádřit i filmovými prostředky, k čemuž přispěli rovněž herci. Zatímco v televizním filmu Zlatí úhoři z roku 1979 hraje tatínka Vladimír Menšík, když připravoval o sedm roků později režisér Karel Kachyňa svůj už druhý návrat k dílu Oty Pavla, povolal do role tatínka Karla Heřmánka. Maminku Hermínu představuje ve filmu Smrt krásných srnců Marta Vančurová, Lubor Tokoš vystupuje jako malíř Nejezchleb. V obou adaptacích je stejným představitelem strejdy Proška Rudolf Hrušínský. Nelze si představit v roli tohoto ryzího charakterního člověka, byť zdánlivě nepřístupného podivína, jiného herce. Díky kameramanovi Vladimíru Smutnému nás okouzluje řeka Berounka ve všech odstínech její krásy i v proměnách nálad. Především tento vynikající kameraman vdechl Berounce život, ukázal, že měl pravdu Ota Pavel, když psal, že „řeka hovoří, šeptá a šumí“. Filmaři točili na autentických místech u přívozu, u nezabudnického mlýna, pod Šímovic skálou, v blízkosti hospody U rozvědčíka. Motivy autobiografických povídek Oty Pavla jsou ve filmu propojeny v souvislé dějové pásmo, které vrcholí tragickým osudem česko-židovské rodiny za okupace. Úsměvné i vážné životní události se prolínají nenapodobitelně osobitým způsobem. Karel Kachyňa kryl svým jménem nežádoucího Dušana Hamšíka, autora scénářů k oběma filmovým adaptacím. Je nepochopitelné, že v polistopadové době odmítl uvést do titulků jméno skutečného scenáristy. A nesprávný údaj nebyl opraven dodnes. Velice mě potěšil tento komentář k filmu a hlavně zmínka o autorství scénáře Dušana Hamšíha. Moc si toho vážím, protože já PhoebeAdel nebo-li Adéla Hrubá JSEM NETEŘ DUŠANA HAMŠÍKA

Zajímavosti v okolí
Náhled Výlet Kategorie Spokojenost
Karlův mostKarlův most

cz Praha

Praha kraj

Mosty95%
PrůhonicePrůhonice

cz Průhonice u Prahy

Praha kraj

Parky100%
Praha  zámek v trojiPraha zámek v troji

cz Praha

Praha kraj

Zámky100%
Praha-ChodovPraha-Chodov

cz Praha

Praha kraj

Města100%
Pod hladinou VltavyPod hladinou Vltavy

cz Praha 1

Praha kraj

Výstavy95%

Přejít na starší výlet Přejít na novější výlet
 
© TIPYNAVYLETY.NET - http://tipynavylety.net/vylety/400-vystava-satu-a-pradla-ze-stribrneho-platna