Přihlaste se a využijte web naplno TIPYNAVYLETY.NET »

Výlety

 

Výlety » Drbákov - Albertovy skályNápověda 

cz Středočeský kraj - Sedlčany

Přírodní rezervace

Naučná stezka Drbákov - Albertovy skály nás provede národní přírodní rezervací s jedinečným souborem ekosystémů na skalách a stráních pravého břehu Vltavy naproti obci Smilovice.
Začátek stezky se nachází asi 0,5 km od obce Nalžovické podhájí na rozcestí u Křížku, její délka je cca 7,5 km. Část trasy je vedena velmi náročným "vysokohorským" terénem po úzkých stezkách, dřevěných schodech a skalních římsách s řetězy. Odměnou jsou nádherné vyhlídky do údolí Vltavy. Rozdíl v nadmořské výšce nejnižšího a nejvyššího bodu tohoto území je 200 m.
Část území je chráněna již od roku 1933 pod názvem Drbákovské tisy, v roce 1977 byla připojena i oblast Albertových (dříve Bílých) skal. Od roku 2008 je celé území národní přírodní rezervací.
Terén je velmi náročný, nevhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí, při nevhodném obutí a špatném počasí může být i nebezpečný.
Tip pro méně zdatné turisty: není nezbytně nutné absolvovat celou naučnou stezku. Od rozcestí U Křížku je možné se vydat po kraji lesa přímo k jedné z vyhlídek (zastavení č.6) kdy jen velmi malý úsek cesty je veden po úzké stezce. Také cesta k tzv. Bartůňkově vyhlídce je přímo značena a nenáročná, avšak zde je výhled částečně zakryt stromy.

Vstupné: ne

GPS: 49.7205753 N, 14.3671589 E

Vložil: sivon (02.11.2015)

Přidat vlastní fotky z výletu Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Výlet absolvoval sivon dne 01.11.2015 - 100% jasno, beze srážek  slabý nebo mírný vítr 10°C

Přestože jsme si k výletu vybrali "dušičkové" období, bylo velmi příjemné počasí. Výhledy do krajiny jsou nádherné, rostlinstvo a skály přímo neuvěřitelné. Velmi nízký stav vody ve Vltavě ještě umocnil mohutnost skal.

Přejít na předchozí Žádný novější výlet tohoto uživatele
Zajímavosti v okolí
Náhled Výlet Kategorie Spokojenost
Hrachov u SedlčanHrachov u Sedlčan

cz Hrachov

Středočeský kraj

Záchranné stanice100%
SlapySlapy

cz Slapy

Středočeský kraj

Přehrady100%

Přejít na starší výlet Přejít na novější výlet
 
© TIPYNAVYLETY.NET - http://tipynavylety.net/vylety/668-drbakov-albertovy-skaly