Přihlaste se a využijte web naplno TIPYNAVYLETY.NET »

Výlety

 

Výlety » Krásenský vrchNápověda 

cz Karlovarský kraj - Krásno

Přírodní památky

Krásenský vrch jako ideální výlet

V samotném srdci Slavkovského lesa leží vesnice s příhodným názvem Krásno, nad níž se tyčí docela nenápadný Krásenský vrch. Není příliš vysoký ani ničím unikátní, avšak na jeho vrcholu se nachází kamenná rozhledna, která vás svým netypickým vzhledem okouzlí. Není ani divu, že v roce 2011 zvítězila v anketě o nejkrásnější rozhlednu v České republice. Spolu s půvabnou okolní krajinou je tak Krásenský vrch skvělou volbou pro ideální výlet.

Svou cestu nejsnáze začnete ve vesnici Krásno. Z ní totiž vede žlutá turistická stezka přímo až k rozhledně. V Krásnu si mimo jiné navíc budete moct prohlédnout kostel svaté Kateřiny, který byl po požáru v 19. století přestavěn na novorománský sloh s použitím červených pálených cihel.

Po žluté stezce budete pozvolna stoupat na Krásenský vrch porostlý menším lesem. Nad vrcholky stromů již bude vyčuhovat kamenná špička rozhledny. Věž byla postavena ve 30. letech minulého století podle návrhu Williho Russe a Fritze Hoffmanna, kteří se pravděpodobně inspirovali minaretem u Velké mešity v irácké Samaře. Podobně jako ona je rozhledna kruhovitá se spirálovitým poschodím vedoucí vně stavby. Sto dvacet schodů vás dovede na její vrchol, kde se vám otevře výhled na celý Slavkovský les a jeho okolí. Zahlédnete odtud dokonce i vcelku vzdálené Krušné hory na severu nebo Doupovské hory na východě. Jednotlivé viditelné vrchy jsou pojmenovány na kovových panoramatických destičkách okolo celé vyhlídky.

Druhou možnou cestou, jak se k rozhledně dostat, je zastavit na parkovišti východně od vrchu a jižně od vesnice. Silnicí na otevřené a rozkvetlé louce pak k rozhledně dojdete také, dokonce se navíc budete moct zastavit v kapličce nedaleko parkoviště nebo u studánky, která se nachází při cestě na okraji lesa Krásenského vrchu.

Vstup na rozhlednu je zdarma, a tak na vrch stačí jen dojít a vyjít těch pár schodů na této unikátní stavbě, které vás dělí od výhledu na krásnou krajinu.

Adresa: Krásno

Otevírací doba: nonstop

WWW: www.pensionulrika.cz/…

Vstupné: 0

GPS: 50.1015669 N, 12.7864117 E

Vložil: pepean (14.03.2017)

Přidat vlastní fotky z výletu Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Výlet absolvoval pepean dne 14.08.2016 - 90% skoro jasno, beze srážek  bezvětří nebo vánek 20°C

Parádní vycházka s celou rodinou, doporučuji navštívit, pokud jste v okolí.

Žádný starší výlet tohoto uživatele Žádný novější výlet tohoto uživatele
Zajímavosti v okolí
Náhled Výlet Kategorie Spokojenost
SmraďochSmraďoch

cz Smraďoch

Karlovarský kraj

Přírodní rezervace80%
Bečov nad TeplouBečov nad Teplou

cz Bečov nad Teplou

Karlovarský kraj

Hrady100%
Kladské rašelinyKladské rašeliny

cz Lázně Kynžvart

Karlovarský kraj

Přírodní rezervace100%
Zbytky kostela sv. MikulášeZbytky kostela sv. Mikuláše

cz Horní Slavkov

Karlovarský kraj

Církevní stavby100%
KladskáKladská

cz Kladská

Karlovarský kraj

Naučné stezky100%

Přejít na starší výlet Přejít na novější výlet
 
© TIPYNAVYLETY.NET - http://tipynavylety.net/vylety/696-krasensky-vrch