Přihlaste se a využijte web naplno TIPYNAVYLETY.NET »

Výlety

 

Výlety » Zámek Světlá nad SázavouNápověda 

cz Vysočina kraj - Světlá nad Sázavou

Zámky

Zámek Světlá nad Sázavou
Zámek ve Světlé nad Sázavou v roce 2014 poprvé v historii otevřel své brány široké veřejnosti a je odhodlán stát se kulturním centrem nejen světelského regionu, ale v budoucnu i kulturní perlou České republiky. Zámek je kulturní památkou registrovanou Ministerstvem kultury ČR. V roce 2013 zámek změnil majitele, pro které je nyní hlavním cílem zachování kulturního dědictví pro budoucí generace. Zámek postupně prochází rozsáhlou rekonstrukcí, avšak veřejnosti své brány nezavírá. Během letní sezóny mimo klasickou muzejní činnost se v areálu zámku a parku odehrávají různé zábavní programy pro děti i dospělé, včetně festivalů, koncertů, výstav a jiných akcí.
V současné době je možné na zámku navštívit několik expozic:
1. První muzejní okruh seznámí návštěvníky s Expozicí historického evropského skla (období od raného baroka až do konce 19. století). Expozice je umístěna v náročně opravených zámeckých interiérech barokního křídla zámku. V rámci této výstavy se návštěvníci také seznámí s historií zámku, nejvýznamnějšími šlechtickými rody, které měly největší vliv na rozvoj řemesel v regionu (sklo, kámen, granáty) a zanechaly významnou stopu v historii.
2. Druhý muzejní okruh představí návštěvníkům ojedinělou expozici historických hodin ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea Praha, vyrobených v období od raného baroka do konce 19. století. Druhou část okruhu tvoří sbírka obrazů a polychromovaných soch z období baroka, která je zapůjčena z Muzea Vysočiny Třebíč. Expozice je umístěna v zámeckých interiérech části renesančního a empírového křídla zámku a je doplněna ukázkou soukromých sbírek majitelů zámku (sklo, keramika, bronzové sochy).
3. Pohádkový okruh "Na Sázavě" je určen pro děti, které se interaktivním způsobem seznámí s posázavskými pověstmi.
4. "Dětské království" je každoročně obnovovaná expozice pro děti i dospělé. Můžete zde vidět starožitné hračky a panenky, modely hradů a zámků a další.
Od sezony 2017 jsou v provozu zážitkové hry Exit games na téma starořeckých bájí. Únikové místnosti jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo skupinky dětí ve věku 10-18 let.
Kavárna Ladurée se nachází ve zrenovovaných prostorách renesančního křídla zámku. Návštěvníkům nabízí výběr domácích dortů a dalších dobrot, na kterých si můžete pochutnat s dobrou kávou, čokoládou nebo jinými nápoji. Občerstvit se můžete v příjemném prostředí interiéru kavárny nebo na zámeckém nádvoří u kašny za zvuků klasické hudby.
Zámek nabízí ubytování v zámeckých apartmánech, které se nachází v renesančním křídle zámku s jedinečným výhledem do zámeckého parku. Příjemnou atmosféru navodí vybavení pokojů v klasickém zámeckém stylu.
Na zámek navazuje upravený anglický park o rozloze 18 hektarů s kaskádou rybníků, který je vhodný k procházkám po upravených cestičkách.

Adresa: Zámecká 1

Otevírací doba: Otevírací doba
Zámecké prohlídkové okruhy Kavárna Ladurée
červen a září: so - ne 10-17h červen: so - ne: 10-17h
po - pá: na objednávku červenec - srpen: út - ne 10-17h
červenec - srpen: út - ne 10-17h září – květen: zavřeno
říjen - květen: po – ne: na objednávku

O státních svátcích je zámek uzavřen bez ohledu na otevírací dobu. Zámek si vyhrazuje právo upravit otevírací dobu s ohledem na konání kulturních či společenských akcí.
Prohlídky začínají každou celou hodinu, první v 10h, poslední v 16h. Pokladna je otevřena od 9:45. V mimosezónním období jsou prohlídky možné na objednávku a to v dostatečném časovém předstihu. Mimosezónní prohlídky o víkendech jsou možné pouze při minimálním počtu 10 lidí nebo při minimální platbě za vstupné 1000 Kč.

Email: zobrazit

WWW: zameksvetla.cz/

Telefon: 778 075 588, 569 333 558

Vstupné: CENÍK VSTUPNÉHO 2018 Expozice historického evropského skla dospělí 110 Kč důchodci, studenti do 26 let 65 Kč děti do 15 let 55 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 295 Kč Expozice historických hodin, obrazů a soch dospělí 110 Kč důchodci, studenti do 26 let 65 Kč děti do 15 let 55 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 295 Kč Expozice historického evropského skla + Expozice historických hodin, obrazů a soch dospělí 180 Kč důchodci, studenti do 26 let 105 Kč děti do 15 let 90 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 480 Kč Expozice Dětské království dospělí 60 Kč děti do 15 let 35 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 155 Kč Pohádkový okruh Na Sázavě dospělí 60 Kč děti do 15 let 35 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 155 Kč Dětské království + Na Sázavě dospělí 100 Kč děti do 15 let 60 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 270 Kč Děti do 3 let mají vstup do všech prohlídkových okruhů zdarma. Nárok na snížené vstupné mají senioři nad 65 let, studenti do 26 let, držitelé ZTP a ZTP/P, děti ve věku 4-15 let. Příplatek za cizojazyčný výklad pro organizované skupiny návštěvníků je 1000 Kč / skupina. Zámek si vyhrazuje právo upravit výši vstupného či otevírací dobu s ohledem na konání kulturních či společenských akcí.

GPS: 49.6673731 N, 15.4075306 E

Vložil: ZámekSvětlá (24.04.2018)

Přidat vlastní fotky z výletu Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Výlet absolvoval ZámekSvětlá dne 24.04.2018 - 100%

Žádný starší výlet tohoto uživatele Žádný novější výlet tohoto uživatele
Zajímavosti v okolí
Náhled Výlet Kategorie Spokojenost
Záchranná stanice pro hendicapované živočichyZáchranná stanice pro hendicapované živočichy

cz Pavlov

Vysočina kraj

Záchranné stanice100%
Hrad LipniceHrad Lipnice

cz Lipnice nad Sázovou

Vysočina kraj

Hrady85%

Přejít na starší výlet Přejít na novější výlet
 

© TIPYNAVYLETY.NET - http://tipynavylety.net/vylety/768-zamek-svetla-nad-sazavou